مجله فرامتن (+دیباگ)


اعلام همکاری

یک فنجان قهوه، یک بسته کاغذ چرک‌نویس!

تنها نیازهای نوشتن یک مقاله خوب، یک لپتاپ شاید هم کامپیوتر رومیزی است که بتوانیم در آن به جستجو بپردازیم. مسلما یک قلم منطقی و خوش‌بیان هم نیاز است؛ یا شاید لازم باشد در کنار آن یک ایده جذاب هم داشته باشیم. البته که ایده خوب ممکن است به سراغ همه بیاید. مسلما ده‌ها نفر وقتی در تاکسی کنار دو نفر دیگر نشسته‌اند و ما بین در و نفر سمت راستی له می‌شوند به این فکر افتاده‌اند که ای کاش یک نرم‌افزاری بود که تاکسی ارزان قیمت و شخصی پیشنهاد می‌داد. شاید بارها در ایستگاه اتوبوس به این فکر افتاده بودیم که کاش دیواره ایستگاه به ما اطلاع می‌داد که چند دقیقه دیگر قرار است اتوبوس بعدی به ما برسد. شاید از هر ده نفر از شما، هشت نفر در هنگام خواندن این مجله با خود بگویند کاش در مورد فلان موضوع هم یک نفر مقاله‌ای می نوشت. خب میزهای انجمن معمولا تمیز اند، برگه چرک‌نویس هم آن‌جا پیدا می‌شود، معمولا هم بساط آب جوش و قهوه در آن‌جا هست. ما هم همان جا کمپ زده‌ایم و منتظر شما! پس هر وقت گفتید ای کاش در مورد فلان موضوع هم مقاله‌ای نوشته می‌شد به ما بپیوندید. فرش قرمز نداریم اما همیشه حضورتان را به گرمی خوش‌آمد می‌گوییم. آنچه بیشتر از یک مجله برای شما به جاست فرصتی است تا با ما همراه شوید. برای فرامتن مقاله بنویسید، مستقل از اینکه چقدر در این راه مهارت دارید. تیم ویرایش علمی و ادبی فرامتن همیشه از دوستانی که می‌خواهند مقاله بنویسند اما دیدی نسبت به نحوه نوشتن ندارند، یا دوستانی که از این دید برخوردارند اما می‌ترسند نگارش را آغاز کنند، با آغوش باز استقبال خواهد کرد.

جاده بلخ تا قونیه!

تیم فرامتن یک تیم جوان است. اکثر این تیم از دانشجویانی تشکیل شده که تا‌کنون فعالیت علمی در زمینه رسانه و نشریه نداشته‌اند و خواه‌ناخواه از مقتضیات جوانی تیم، اشتباهات یا در نظر نگرفتن بعضی ظریف‌کاری‌ها نتیجه می‌شود. از شما خواننده عزیز صمیمانه خواستاریم تا ضمن آنکه مجله را می‌خوانید (که صد البته برای ما افتخار بزرگی است) ما را نیز از انتقادات و پیشنهادات خود بی‌بهره نگذارید، تا در کنار شما برای شما هر بار و هر شماره بیش از پیش در جهت کیفیت بهتر گام برداریم.

به عنوان یک نشریه…

شاید به عنوان آخرین کلمات باید از تمام عزیزانی که یک سال برای نشر این نشریه به هر طریقی، از حضور در یک جلسه و عبارت «من کاری نمی‌کنم» تا ساعت‌ها و روزها بحث و دعوا و کار و تلاش، زحمت کشیدند تشکر کنیم و یادآور شویم که این همکاری، تا ابد مهر افتخاری بر کارنامه تیم فرامتن خواهد بود.
نقطه 🙂

امیدوارم از خواندن این مجله لذت ببرید.
یک نفر از خانواده صمیمی فرامتن
سروش حاج زرگرباشی

دیباگ

اینو نمیشه اینجا گفت چیه سریه قضیه پاشین بیاین انجمن بپرسین بهتون میگیم. 😀